Zapewne spotkaliście się z sytuacją, w której osoba zarządzająca profilem 'lajkuje’ swoje wpisy. To standardowa praktyka. Najczęściej wynika nie tyle z chęci autopromocji, co z niewiedzy. Dlatego też, co jakiś czas spływają do nas prośby, by klientowi przygotować niejako „instrukcję obsługi” dla pracowników. Pojawiają się pytania: jak unikać błędów, jak pomagać profilowi i właściwie co możemy zrobić, będąc – lub nie – administratorem takiej strony. Ten artykuł i przede wszystkim, dodany do niego plik, jest odpowiedzią na te właśnie pytania.

Rzecz jasna zarządzanie profilem zawsze warto zostawić specjaliście. W wielu przypadkach, a szczególnie przy małym budżecie, każda pomoc się jednak przyda. Wówczas angażowanie pracowników jest szczególnie istotne. Musimy zresztą brać pod uwagę, że to w końcu specjaliści. Ich głos jest ważny i cenny. Marka osobista i profil firmowy idą tu w parze, dlatego kombinacje wspólnych działań są tak ważne.

Cały proces dobrze jest kreować odgórnie. Brak wspólnego harmonogramu działań może prowadzić do katastrofy. Kiedy przyjmujemy jedną drogę (szablony, język komunikacji, daty publikacji, oficjalny komunikat i wiążące się z nim założenia), odejście od niej świadczy wyłącznie o braku profesjonalizmu. Stąd też udostępniany przez nas plik to jedynie wsparcie. Znaleźć w nim można trendy oraz rozwiązania, które istotne są w drugiej połowie 2021 roku. Trzeba przy tym mieć na uwadze, że każdy z tych pomysłów jest kwestią ruchomą. Facebook, LinkedIn oraz inne kanały mediów społecznościowych, stale się zmieniają.

Co zatem znaleźć można dokładnie w naszym pliku?

  • 23 strony ogólnie, włącznie z zrzutami z ekranu konkretnych case’ów,
  • Rozwiązania podstawowych błędów wykonywanych przez pracowników w Social Media,
  • Sugestie dot. działań pracowniczych (wspierających) w mediach społecznościowych – Facebook oraz LinkedIn,
  • Infografikę z danymi statystycznymi o rozwoju i planach w w/w mediach.

Gorąco zachęcam do jego ściągnięcia i udostępniania pracownikom. To niewielka pomoc, ale może w niektórych przypadkach okazać się kluczowa. Współdziałanie i tworzenie dodatkowych więzi to temat, którego nie możemy omijać. Bo przecież sukces jednej ze stron, zwykle wiąże się z wygraną całej drużyny.

Każdy z nas może mieć w końcu swoją Drużynę Pierścienia.

>>> ŚCIĄGNIJ PREZENTACJĘ ZA DARMO <<<

PS. Bez ściemy. Nie musisz nam nawet zostawiać maila. Wiedza za friko!