Książki Social Media

Wielkimi krokami zbliżają się święta, co możemy dostrzec już w sklepach, gdzie jesteśmy zawalani ozdobami świątecznymi, bombkami czy kalendarzami adwentowymi. Będzie to idealny okres, aby stawiać przede wszystkim na siebie i swój rozwój. W wolnym okresie będziecie mieli czas, aby sięgnąć po kurs albo książkę, która pomoże wam przyswoić więcej umiejętności oraz rozwinąć te sektory wiedzy, jakie zaniedbywaliście przez długi czas. Przygotowałam dla was rozpiskę książek, które mogą być dla was przydatne, jeśli pracujecie w social mediach od strony graficznej i nie tylko.

1. LOGO DESIGNE LOVE. Mam nadzieję, że ta książka znajduje się w domu każdej osoby, która projektuje. Nawet jeśli tworzycie logotypy rzadko, to ta pozycja posiada wiele cennych informacji oraz rad, których możecie użyć, chociażby przy kreowaniu grafik na wasze kanały social media. Dzięki niej nabierzecie także określonej wiedzy: – Zasady wyceniania projektów – Jak prowadzić rozmowy z klientami – Analiza kultowych projektów – Tworzenie trwałych wizerunków marki. Kreowanie kultowych projektów jest naprawdę trudne i łatwo jest przegiąć, i zrobić zbyt szczegółowy projekt, który będzie odpychać, a nie przyciągać klientów. Dlatego polecam wam sięgnąć po tę książkę i dowiedzieć się, co wolno robić, a czego unikać. Poprawicie dzięki temu swój warsztat, co pozytywnie wpłynie na wasze social media.

2. Triumf typografii. Kultura, komunikacja, nowe media. Dlaczego graficy dostają białej gorączki, jak zobaczą, że ktoś korzysta z Comic Sansu? Na to pytanie jest mnóstwo odpowiedzi, ale nie denerwujmy ich już bardziej i skupmy się na tym, dlaczego typografia jest taka ważna. Otacza nas codziennie wszędzie. Czy to w książkach, gazetach, reklamach albo postach na Facebooku. Przecięty użytkownik nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest dobór odpowiedniego fontu do przekazu, który kreujemy. Nie stójcie w tyle i dowiedzcie się, jak ugryźć tę typografię, aby wasze kreacje zawsze były na najwyższym poziomie.

3. Skuteczne Social Media – Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty. Jak to jest z tymi social mediami? Warto sięgnąć po tę książkę i okiełznać swoje konta, tak aby nasi odbiorcy jak najchętniej do nas wracali oraz angażowali się w treści, jakie publikujemy. Przykładając uwagę do takich rzeczy, jak regularność, odpowiednie grupy odbiorców orz angażujące treści, odniesiemy sukces w social mediach.

4. Zrozumieć Marketing. Artur Jabłoński jest osobą, której raczej nie trzeba przedstawiać nikomu, kto pracuje w Social Mediach czy Marketingu. Dlatego nie będę was przekonywać o jego umiejętnościach i wiedzy, bo jego książki bronią go najlepiej. Zrozumieć Marketing to książka oparta na wielu kampaniach, jakie przeprowadzili Artur Jabłoński oraz Marek Piasek, dlatego warto po nią sięgnąć i zweryfikować swoją wiedzę. Na pewno poznacie coś, czego jeszcze nie wiecie.

5. Przyczepne historie. Jak to się dzieje, że zapamiętujemy niektóre historie, kiedy inne znikają z naszej pamięci? Na to zjawisko składa się kilka czynników, które skrupulatnie przybliża nam autor tej książki. Dowiemy się z niej także, jak opowiadać historie, które zapadają w pamięć oraz jak tworzyć przekazy i nadawać treści priorytety.

Rozwój, jak mówiłam, jest ważny i nie powinniśmy o nim zapominać. Dlatego do prezentów świątecznych, warto przygotować także dodatkowy dla was samych. Wybierzcie jakąś książkę z tej rozpiski, a z pewnością wyjdzie wam to na dobre. Pamiętajcie, że czas przemija, ale to od was zależy, jak go wykorzystacie, dlatego nie czekajcie na znak od losu, tylko rozwijajcie siebie i swoje umiejętności.

Patrycja Szustak

Junior Social Media Manager & Grafik