Influencer Marketing w sieci

Świat z dnia na dzień coraz częściej przenosi się do Internetu. Zakupy online czy wideo rozmowy nie robią już na nikim wrażenia. Podobnie jest z influencer marketingiem. Promowanie produktów oraz marek przez znane i wpływowe osoby, stało się codziennością social mediów. Zadaniem firmy lub agencji jest połączenie tradycyjnego przekazu z nowoczesnymi metodami content marketingu.

Najważniejszy jest pomysł: Influencer Marketing

Potocznie mówi się, że Internet widział już wszystko. Jak zatem zachęcić odbiorcę i stworzyć kreatywną współpracę z Influencerem? Oczywiście dla każdej branży będzie ona wyglądać inaczej. Nie możemy porównać kampanii modowych do np. remontowych. Post czy relacja to typowe możliwości, jakie najczęściej widzimy na Instagramie. Jednak przecież chcemy się wyróżniać.


Podejdźmy to tematu nieszablonowo, sprawdźmy wobec tego, jakie cechy łączą wybranego Influencera z naszym produktem oraz jakie możliwości daje nam platforma, na której będziemy budować przekaz.

Wprowadźmy naszą teorie w życie…

Aby dobrze zrozumieć, o co chodzi w poprzednim akapicie, przytoczę Wam tutaj przykład głośnej kampanii społecznej dotyczącej porzuconych psów. Cała akcja dzieje się w Minecrafcie. W skrócie, chodziło o zbudowanie świata w grze, który opowiadać będzie historię konkursową – są nią psy, które coraz częściej pozostawia się dosłownie przy drogach. Dla rozpowszechnienia akcji, zaangażowano w nią jako ambasadorów konkursu, kilku graczy z YouTube, którzy znani byli z nagrywania odcinków oraz poradników z tej gry.

Więcej o akcji: https://kampaniespoleczne.pl/gra-o-psie-zycie/

Skuteczna kampania to zaangażowany odbiorca

Pamiętaj, że kluczem każdego sukcesu w marketingu jest zaangażowany odbiorca. Jednak, jak wykonać reklamę, którą followers będzie współtworzyć?
Wymiar takiej kooperacji może być różny, od realnego wpływu, jak wykorzystanie treści stworzonych przez użytkowników, po komentarze, które wpływają na bieg akcji.

W tym wypadku przykładem będą influencerki beauty, które pozwalają swoim obserwującym wybrać, jaki makijaż mają przygotować (dzieląc się często swoimi trikami i wiedzą) poprzez kosmetyki dostępne w głosowaniu. Całość ta sprawia, że odbiorca czuje realny wpływ na rozwój takiego kanału, a samą kampanie zapamiętuję na zdecydowanie dłużej.

Co z tym budżetem?

Wiele z Was zastanawia się, ile takie działania kosztują? Obrosło wiele mitów na temat zarobków Influencerów, co nie zachęca do podjęcia działań przez małe firmy i młode marki. Jednak czasem najcenniejszą częścią jest pomysł. Tradycyjna kampania może okazać się drogą, dlatego, że trzeba przebić się przez morze reklam, które dziennie atakują nas w social mediach. Jednak kreatywność bardzo często broni się sama.


Jeśli cały czas, który posiadamy na ten rodzaj działań, poświęcimy na stworzenie nowatorskiej i dobrze zorganizowanej akcji, osiągniemy zamierzone cele sprzedażowo-wizerunkowe. Jako dodatkowy efekt, nasza marka będzie kojarzona jako innowacyjna i tworzącą więcej niż klasyczne akcje reklamowe. Warto przy tym odnotować, że w wielu przypadkach akcje influencerskie można podjąć już przy współpracy barterowej. Działania bezpośrednie – i płatne – opierają się z kolei często na budżecie od 50 zł do nawet 50 000 zł. Rozstrzał jest tu ogromny, ale o to właśnie chodzi, by dobrać grupę i marki osobiste, które odpowiadają naszym możliwościom i celom.

Jak to się ładnie w Polsce mawia: Nie od razu Rzym zbudowano.

Poszukujesz agencji, która „ogarnie” za Ciebie działania w tym zakresie? Zaproponuje konkretne rozwiązania i grupy influencerów, po których warto sięgnąć? Napisz do nas wiadomość! Pomożemy!

Kinga Mak

Junior Social Media Manager