Walentynki to przyjemny czas dla wszystkich par, jak i również wytężony okres pracy dla marketingów.
To także jedna z kilku okazji, które marki zawsze chętnie wykorzystują do swoich działań.
Jak poradzili sobie w tym roku? Chciałabym się skupić na akcjach promocyjnych i reklamowych oraz przestawić Wam mojego faworyta. Czym zaskoczył nas rok 2022? Zapraszam do krótkiego podsumowania.

YES – „O kim zapominasz, gdy mówisz, że kochasz?”

Kolejny raz marka Yes zachwyca nas pomysłem na nieszablonową kampanię. Jak często myśląc o Walentynkach, wyobrażasz sobie zakochanych ludzi, którzy okazują sobie uczucia? Podejrzewam, że taka była Twoja pierwsza myśl. Ta kapania poszła o krok dalej! Po raz kolejny wyszła poza utarty schemat i tradycyjne definicje miłości, które w tym czasie odmienia się przez wszystkie przypadki. Bo jak często mówimy o miłości do samego siebie? Na którym miejscu stawiamy siebie w piramidzie osób dla nas ważnych? Z tym podsumowaniem zostawiam Was z linkiem do materiału, jeżeli istnieje szansa, że jeszcze go nie widzieliście!

T-MOBILE „Teraz miłość ma znaczenie”

Ile razy widzieliście w filmach, jak bohater wyznaje miłość na wielkim bilbordzie? Dzięki sieci komórkowej mogliście się poczuć dokładnie jak w filmie. W dniach 12-14 lutego na nośnikach DOOH w 4 polskich miastach (Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków) zakochani mogli publikować swoje wyznania miłosne. To z pewnością kampania, która chwyciła za serce niejedną osobę, która mogła przeczytać na wielkim formacie wzruszające słowa. Gdybyście mieli okazję dziś skorzystać z takiej opcji, zdecydowalibyście się?

Żubr „Dwa szybkie żubry”

Na początku lutego marka wystartowała z promocją „Dwa szybkie żubry”, w której możecie wygrać dwie puszki piwa. We dwoje zawsze raźniej, szczególnie gdy wyczekujemy Walentynek.
Oczywiście to jedna z promocji tylko dla osób pełnoletnich, jednak nie da się ukryć, że idealnie wpisuje się klimat!

Be Diet Catering „Love Box”

Kolacja rodem z najlepszych restauracji we własnych czterech kątach?
Z taką propozycją wychodzi do nas Ewa Chodakowska. Nie każdy z nas dobrze się czuję w tłumie osób w restauracjach, szczególnie gdy te przeżywają prawdziwe oblężenie. Nastrojowe świeczki, dobry film i gotowe jedzenie brzmi jak udany przepis na wieczór we dwoje.

Durex „Kochaj tak jak lubisz”

Jako ostatnią wybrałam kampanię, która podobnie jak pierwsza w tym zestawieniu dotyka również problemów społecznych. Durex proponuje nam bezpieczny i pełen emocji seks, porzucając  stereotypy i obawy z nim związane. Czy bliskość nie byłaby łatwiejsza i przyjemniejsza, jeśli przestaniemy martwić się o oceny innych, a skupimy na własnych pragnieniach?

Czas na podsumowanie

Po pierwsze w tym roku żadna kampania nie zachwyciła mnie jakoś szczególnie, co nie znaczy, że wymienione powyżej były w moim odczuciu złe. Na pewno do lepszych należy zaliczyć kampanie Yes czy T-mobile. Jednak jedyną, która faktycznie zapadła mi w pamięć i jest moim faworytem jest ta od marki Durex. Jako jedyna swój spot reklamowy dopełniła współpracami z Influencerami i wyzwaniami dotyczącymi łamania stereotypów. Patrząc na kondycję polskiego społeczeństwa, akcja jak najbardziej przydatna.

A jakie według Was kampanie zasługiwały, żeby znaleźć się w takim rankingu, a ich zabrakło?

Kinga Mak

Junior Social Media Manager