Po co skupiać się na wyglądzie paczki?

W ostatnim artykule skupiłam się na tym, jak wybrać najlepszą osobę do współpracy, na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać. Dziś pójdźmy o krok dalej. Mamy idealnego kandydata do promowania naszych produktów, czas skupić swoją uwagę na tym, jak będzie wyglądała paczka, którą mu wyślemy. Dlaczego to takie ważne? Większość Influencerów wykorzystuje metodę unboxingu paczek bezpośrednio na story lub w relacjach na żywo. Otwieranie oraz pokazywanie zawartości wraz z widzami, jest obecnie najpopularniejszą formą rozliczenia barteru, więc warto mieć to na uwadze.

Klucz do przychylności odbiorców

Odpowiedzmy sobie na pytanie czysto hipotetycznie. Czy większe Wasze zainteresowanie wzbudzi ciekawie przystrojona paczka czy klasyczny karton z produktami w środku? Tutaj chyba odpowiedz jest jasna. Podobnie jak w życiu przy poznaniu nowych osób, tak i w kontakcie z naszym produktem, dobre, pierwsze wrażenie to na pewno duży plus już na samym starcie. Często podczas samej relacji łatwo zauważyć, czy Influencer jest mile zaskoczony paczką (a pamiętajmy, że prawdomównie dostaje ich naprawdę wiele) jak i nienaruszonym stanem przesyłki, czy też nie wyróżniliśmy się na tle innych.

Co powinna zawierać przesyłka dla Influencera?

Zacznij od projektu, zastanów się, jakie kolory, wzory czy charakterystyczne elementy chcesz, aby paczka zawierała. Posiłkując się przykładem, pokaże Ci moją ostatnią paczkę Wild Power. Postanowiłam pokazać dzikość już od samego otwarcia kartonu. Na sam dół kartonu umieściłam liście, które przykleiłam dokładnie na ciepło klejem. Kojarzą się one bowiem z dżunglą, a dodatkowo ochraniały właściwy towar przed wstrząsami. Na nie położyłam zestaw startowy oraz paczkę yerby (zawartość dobierałam pod potrzeby osoby, do której ją wysyłałam). Dla efektu produkty zapakowałam w kolorową bibułkę. Na samą górę dodałam piórka oraz pasujący kolorystycznie wypełniacz ekologiczny. Tak zapakowane paczki bez szkód i problemów w całości dotarły do adresatów.

Już wiesz, że Instagram stanowi medium obrazów oraz autentyczności. Moja rada, do wypełnienia luk, użyj ekologicznych surowców zamiast tych plastikowych. Bycie eko, to nie tylko stale rosnący trend, ale również styl życia. Jako świadomi konsumenci i producenci możemy zmienić ten niewielki detal, za który planeta będzie nam wdzięczna, a przy okazji faktycznie przyczynimy się do zmniejszenia emisji śmieci.

Czy warto personalizować paczki?

Z pewnością chciałbyś wiedzieć, że osoba, która szykowała tą paczkę, robiła to z myślą o Tobie. Dlatego ja zawsze będę zwolenniczką krótkiego liściku na górze paczki. Zwróć się zatem po imieniu do obdarowanej osoby i podziękuj jej za współpracę. Możesz napisać, co znajdzie w przesyłce oraz krótki opis właściwości produktów. Opcjonalnie możesz dodać personalizowany kod rabatowy dla obserwujących, który pozwoli Ci dokładnie monitorować realną sprzedaż generowaną dzięki tej współpracy. Na koniec ręczny podpis! Czy musi być akurat ręczny? Oczywiście, że nie. Ja jednak będę przystawać przy tym, że dodaje to czynnik ludzki w całym przygotowaniu. Ta drobnostka może przysporzyć Ci tylko dodatkowej sympatii odbiorców.

>> Potrzebujesz pomocy z social mediami? Koniecznie napisz do nas! <<

Podsumowując

Jak widzisz, cały proces jest długotrwały i wymagający zaangażowania oraz kreatywności. Warto uzbroić się w cierpliwość. Wierzę, że jeżeli przejdziesz te artykuły krok po kroku, to cała praca będzie łatwiejsza, a Ty wyzbędziesz się błędów (w końcu łatwiej jest uczyć się na cudzych).
Jeśli stwierdzisz, że to ponad Twoje siły lub nie masz na to zwyczajnie czasu, zgłoś się do agencji marketingowej. Tam z pewnością przeprowadzą całą akcję sprawnie z satysfakcjonującym rezultatem.

Kinga Mak
Social Media Manager