MEdiagnoza

MEdiagnoza kończy dziś dziesięć lat.

Na rynek weszliśmy z kontrolą marki Ricoh, w tamtym czasie, korporacją z największej dziesiątki w branży technologicznej na świecie. Od tamtej pory zaufało nam blisko 40 firm z Polski czy Malty. Z częścią z nich współpracujemy nadal, czego doskonałym podsumowaniem będzie listopadowe rozpoczęcie działań przy słynnej grze mobilnej PUBG MOBILE (za sprawą CENEGI). Wszystko to złożyło się na blisko 8000 kampanii reklamowych w samym tylko systemie grupy Meta. Przez dziesięć lat aktywnie zaczęliśmy działać także w takich mediach jak LinkedIn, YouTube (i pełne Google Ads), Twitter, Pinterest, a ostatnio również Telegram, Discord, TikTok. Nie ma czasu na nudę, zwłaszcza, gdy 2022 rok skończyliśmy wygranym przetargiem dla grupy PPG. Tym samym nasze macki pozostaną przy markach profesjonalnych jak Sigma Coatings.

Dziesięć lat to szmat czasu. I naprawdę trudno jest jednoznacznie wskazać te działania, które definiowały MEdiagnozę. Bez wątpliwości należy jednak wskazać chociażby zakończoną ogromnym sukcesem akcję wsparcia Teatru Studio Buffo. W okresie pandemicznym wejście w live streaming zapewniło „dziecku” Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza zastrzyk pozytywnych emocji, do których dołożyliśmy sporą cegiełkę, dźwigając sprzedaż biletów. To również my pomagaliśmy wdrożyć na polski rynek tak popularną obecnie markę paysafecard. MEdiagnoza maczała palce w strategiczne podejście do rozwoju mediów społecznościowych grupy Solid Security czy Forbetu. A to przecież zaledwie kropla w morzu kampanii i kreatywnych pomysłów, którymi wspieramy.

Pierwsze propozycje logotypów MEdiagnozy, zaprojektowane przez Vision Trust w 2012 roku

Tyle działań to wiele obowiązków i wyrzeczeń. Ale to też błędy, więcej zer w kampaniach reklamowych, pominięte posty, wpadki komunikacyjne, newsy na nieodpowiednich profilach (tak, naprawdę opublikowaliśmy wiadomość o grze komputerowej na stronie teatru!). Bywały zwątpienia, jak przy utracie kontroli nad cenioną prywatnie marką, ale też sukcesy, jak pokonanie w przetargu popularnych polskich agencji. Te wzloty i upadki – jakkolwiek banalnie to brzmi – definiują nasze działania długofalowo. Chcę też wierzyć, jako założyciel i szef, że te ruchy rozwijają nie tylko mnie, ale całą kadrę, z którą mam ogromną przyjemność współpracować. Ewa, Gosia, Kinga, Michał, Karol, Iza i Przemek to ludzie, dzięki którym w 2022 wygenerowaliśmy największy w historii obrót.

W 2023 na naszych barkach spoczywać będzie odpowiedzialność za prawie 40 kanałów komunikacji. Planowany budżet reklamowy w niektórych przypadkach sięgać będzie nawet 200 000 złotych. Wszystko to sprawia, że patrząc wstecz, można się jedynie uśmiechać. Bo przez te 10 lat wykonaliśmy tytaniczną pracę i poznaliśmy rynek do granic jego możliwości. Nie ma się przy tym co rozwodzić za bardzo nad tym, co było: bo czeka wciąż pasjonująca i wciągająca praca, o której liczę, opowiadać jeszcze będziemy przez wiele, wiele kolejnych kropek w kalendarzu.

Dziękuję, że byliście z nami. Zostańcie nadal.

Właściciel,

Radosław Górniak