Instagram potrafi dać w kość, szczególnie, gdy postawiłeś na niego przy promocji swojego brandu. Czas i pomysł są kluczowe, albowiem nie wystarczy tylko udostępniać zdjęcia, lub co gorsze publikować masowo to samo na Facebooku i Instagramie. Cel mamy wspólny, zależy nam, by pomóc Ci w działaniach sprzedażowych Twojego produktu/usługi. Teraz przyjrzyjmy się, co zmieniło się w ostatnim czasie i jak być na czasie! 

Photo Dump, czyli idealny chaos

Kto z nas nie zna zestawień typu Instagram kontra rzeczywistość. Nie ma się co łudzić, że ta platforma przoduje, jeżeli chodzi o idealnie wyretuszowane zdjęcia z dodatkiem filtrów, które często dalekie są od faktycznego stanu rzeczy. Nic więc dziwnego, że photo dump jako alternatywa szybko stała się trendem tego roku. Jak wejść w ten świat? To całkiem proste, wybierz zdjęcie, które wzbudzi ciekawość lub zachęci do dyskusji Twoją społeczność. Nie musi być idealnie, ostre czy proste, ważne by było autentyczne i naturalne. Zamiast doskonale skomponowanych zdjęć produktów możesz pokażesz backstage produkcji. Luz gra tu pierwsze skrzypce! 

Z ciekawostek, Hootsuite rekomenduje wrzucenie min. 4 zdjęć w tym nurcie w jednym wpisie. Jednak jest haczyk – różnorodność jest niezbędna do osiągnięcia dobrych wyników. 
Jeżeli dalej nie jesteś pewny, jak w praktyce to wygląda, koniecznie odwiedź kanał Laurella: dziewczyny zdecydowanie czują ten klimat!

SeoSocial media oraz hasztagi 

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że social media stały się naszą codziennością, nieodłącznym elementem? Nie dziwią zatem badania Google’a, które sprawdzały główne źródło informacji i opinii wśród użytkowników w przedziale 14-18 lat. Wynika z nich, że aż 40% z nich swoje osądy opiera właśnie o portale społecznościowe. 

Dodatkowo to, co rzuca się w oczy to informacja o zastosowaniu napisów zoptymalizowanych pod kątem słów kluczowych. Efekt? Zwiększenie zasięgu o 30%. a zaangażowania o prawie 200%. Nie oznacza to jednak, że hasztagi powinniśmy całkowicie pomijać i zapomnieć o nich. Dobrze dobrane ##, szczególnie na dużych kanałach z wysokimi zasięgami dopełnią nasze działania, a nie odwrotnie. W tym przypadku, od dwóch metod głowa nie zaboli. 

Rolki

Skupmy się teraz na chwilę na formacie numer jeden – rolkach. Nie ma co ukrywać, że Instagram nie tylko cały czas je promuje, ale jeszcze ułatwia i urozmaica ich wykonywanie. Od pewnego czasu ten format możemy tworzyć również z gotowych materiałów wideo, jak i samych zdjęć. 

Za nieustającą popularnością stoją także wyniki zaangażowania. Algorytm Instagrama priorytetowo traktuje materiały wideo (skutkuje to mniej więcej o 2% większym niż w stosunku do zdjęć zasięgiem), czy niższe koszty kampanii. 

Rada? Chcesz być na czasie, jeżeli chodzi o to, co będzie popularne na Instagramie? Nie może cię zabraknąć na TikToku. Czy to zaskakuje? Oczywiście, że nie. Według raportu Hootsuite,  TikTok jest obecnie aplikacją nr 1 na świecie, biorąc pod uwagę czas, jaki w aplikacji spędzają użytkownicy. 

Podsumowanie

Obecny czas niesie za sobą wiele zmian, z którymi trzeba być na bieżąco, jeżeli chcemy tworzyć atrakcyjny content dla naszych odbiorców. Brzmi to skomplikowanie i czasochłonnie, co pokazuje, że trzeba nastawić się na trochę pracy. Dobrze, że Instagram wreszcie wprowadził możliwość zaplanowania postów z poziomu aplikacji (wystarczy przy publikowaniu posta wejść w ustawienia zaawansowane i wybrać „zaplanuj post”). To mała zmiana a cieszy. Mam nadzieje, że te kilka punktów powyżej pozwoli Wam lepiej zrozumieć obecnego Instagrama i to, co rządzi obecnie na tej platformie. Jeżeli dalej uważasz, że potrzebujesz większej dawki wiedzy, odwiedź nas na Facebooku i pobierz naszego darmowego e-booka. 

Social Media Manager
Kinga Mak