Kampanie świąteczne

Jako że święta już za nami i niedługo cała aura (wraz z choinką) przejdzie w zapomnienie, postanowiłam opracować krótki przegląd najlepszych kampanii świątecznych 2021 roku. Wiem, jak wielu z Was (ja również) z niecierpliwością na nie czeka. Mimo że przez ostatnie lata zostaliśmy przyzwyczajeni do świątecznego bombardowania już w październiku, to jednak tym razem reklamodawcy kazali nam czekać aż do połowy listopada. Czy warto było zatem czekać?

Zacznijmy od sieci IKEA

Czy w tak błogim czasie, kiedy przygotowujemy się do rodzinnych świąt, jest miejsce na edukację? Szwedzki gigant pokazuje, jak robić to dobrze, a przy okazji kreatywnie. Przecież wystarczy tak niewiele, żeby zmienić tak wiele. Tym razem, producent mebli skupia się na problemie marnowania żywności i masowej produkcji odpadów. Tak, ten problem nie znika nawet w święta…
Czy sytuacja wydaje Wam się znajoma?

To, co jest naprawdę ważne, pokaże nam DKMS

Jak często podczas łamania się opłatkiem, słyszysz „dużo zdrowia”?
Jak często zastanawiasz się nad znaczeniem tych słów podczas codziennej gonitwy obowiązków? Fundacja DKMS zwraca uwagę, że przypominamy sobie o tym dopiero w momencie, kiedy coś się dzieje, kiedy zdrowie podupada. Podczas kampanii poznajemy małą Marysię, która żyje dzięki swojemu genetycznemu bliźniakowi. Jak nim zostać?
Wejdź na stronę, zarejestruj się i pobierz darmowy pakiet rejestracyjny.
https://www.dkms.pl/dzialaj/zostan-dawca
Jakie jest Twoje #CicheŻyczenie?

Kolejna odsłona kampanii „Czas, by być razem” Disneya


Od kilku lat Disney podkreśla, jak wielką wartością jest rodzina i wspólny czas. Nie inaczej było i w tym roku. Miłym zaskoczeniem był fakt, że twórcy postanowili przybliżyć nam dalsze losy bohaterki zeszłorocznego spotu. Tym razem poznajemy ją jako dorosłą już kobietę z własną rodziną. Jak potoczyły się jej losy? Czy nadal kontynuuje tradycje z dzieciństwa? Nie będę zdradzać, jednak radzę przygotować chusteczki, wzruszenie murowane.

Zobacz w sobie to, co najważniejsze z Allegro


Bez tego spotu, to podsumowanie nie miałoby sensu. Co roku marka przygotowuje coś nowego, wzruszającego i idealnego na okres świąteczny. Nikogo pewnie nie zdziwię, mówiąc, że na ten spot czekałam najbardziej. Tym samym, miałam co do niego duże oczekiwania. Wszystkie zostały spełnione. Motyw rodzice-dziecko, choć stary i mogłoby się wydawać oklepany, został idealnie osadzony w naszej nowej, pandemicznej rzeczywistości. Czy na koniec, każdy z nas dostrzeże to, co najważniejsze? Tego nam życzę!

PS. Polecam bardzo zajrzeć w sekcje komentarzy przy udostępnionym linku, po ciężkim dniu, wraca wiara w dobro człowieka:

Czy tym razem przejdziemy na Ty z marką Tyskie?


Na sam koniec pozostawiłam materiał producenta piwa. To jedna z tych reklam, do których podeszłam bez większych oczekiwań, szczególnie w kontekście spotów świątecznych. Mój błąd. Czy to właśnie nie okres Bożego Narodzenia powinien nas łączyć? Ponad podziałami i konfliktami. Ciekawostką są aktorzy, którzy biorą udział w reklamie. To zwycięzcy konkursu, który odbył się na stronie marki. Czy uważacie, że świąteczny pociąg będzie godnym następcą czerwonej ciężarówki Coca-Coli?

Uczciwie muszę przyznać, że 2021 rok obfitował w naprawdę udane spoty świąteczne. Nie obyło się bez wpadek, ale o tym w innym podsumowaniu. Ulubieniec autorki? Zdecydowanie niepokonane Allegro.

Kinga Mak

Junior Social Media Manager