Nie można dobrze rozpocząć 2023 roku bez odpowiedniego podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy. Przynajmniej ja nie byłabym sobą. Dlatego chciałabym omówić dla Was kilka kampanii, które zrobiły na mnie największe wrażenie. Bez kilku wpadek również się nie obyło (szczerze mówiąc, bez nich nie byłoby tak fajnie). Czym nas zaskoczyły marki, a może postawiły na znane i lubiane schematy? Mówię: sprawdzam!

Czasem liczy się treść

Fundacja JiMAutism, która postanowiła przenieś nas do świata Kuby – chłopca ze spektrum autyzmu. Wiesz, ile dzieci ciągle czeka na prawidłowe postawienie takiej diagnozy przez psychologa czy psychiatrę? Prawie 400 tysięcy! Czy to dużo, oceń sam. Nie można jednak udawać, że problem nie istnieje. Jednocześnie tak niewiele trzeba, by odmienić życie tych osób. Jeżeli chcesz głębiej poznać temat, w opisie filmu znajdziesz link do strony fundacji.

Żyj tu i teraz

Masz wrażenie, że pędzisz za zadaniami, między pracą a domem, a dni przelatują Ci między palcami? To typowe dla świata, w którym żyjemy i pewnie każdy z nas tego doświadczył. A gdyby tak zwolnić i spojrzeć na sytuację z innej perspektywy? W końcu nikt z nas nie zna dnia ani godziny, a przyszłość to wyprawa w nieznane wody. T-Mobile udowadnia, że sprzęt ma nam tylko towarzyszyć w tej podróży a nie być naszym przewodnikiem. Można zrobić materiał z przekazem, tak by nasz produkt nie znikł? Można!

Red Flag, każdego ogłoszenia o prace

Kto z nas szukając pracy, nie spotkał się z ogłoszeniem, gdzie zapewniano o młodym, dynamicznym zespole, wynagrodzeniu na czas czy docenieniu przez pracodawcę? Jak się okazuje coś, co powinno być oczywiste, może stać się ekskluzywnym dobrem. Zawsze wtedy przed oczami pojawia się wielki Red Flag. Jak reagować na takie kwiatki? RocketJobs pokazało to dosadnie i pod tym się podpisuję. 

Zaufany Partner

Niezwykła współpraca w niecodziennych warunkach. Jak połączyć reklamę naszego najnowszego elektrycznego auta, pokazując jego możliwości, ale dodać do tego emocje i wartościowy przekaz? Skoda robi to dobrze. Wzajemne wsparcie bez względu na okoliczności, w końcu od TOPR-u często zależy ludzkie życie. Czy można lepiej ukazać niezawodność? Będzie ciężko!

https://www.youtube.com/watch?v=zmB4aZHyweg

Od czego zaczniemy realizację marzeń? 

Każde nasze działanie zaczyna się od pragnień i motywacji. Te małe cele, które realizujemy,  zmieniają się w wielkie marzenia. Nie od razu Rzym zbudowano i od czegoś trzeba zacząć. 
Olx w nowej kampanii pokazuje, gdzie najlepiej szukać sprzętu do realizacji tych planów. Czy reklama idealnie dopasowuje się do targetu? Tak. Czy jest przyjemna dla oka? Tak. Czy niesie przekaz? Tak. Co tu dużo mówić. 3 razy tak!

Świąteczny akcent musi być

2022 rok był rokiem świetnych kampanii marki Samsung. Szczególnie warto zajrzeć na te we współpracy z Influencermi.  Mural nawiązujący do modelu Flip 4 w Warszawie, ręcznie malowany na oczach przechodniów nie tylko wyglądał rewelacyjnie, ale również artystycznie robił wrażenie. Nie inaczej było w spocie „Otwórz się na magię świąt” z udziałem Sokoła. Odkryj, co jest najważniejsze i przypomnijmy sobie, że nie chodzi o tę komercyjną część. Podpisuję się pod tym obiema rączkami. 

Wisienka na torcie

Nieraz Yes udowadniało, że nie boi się w swoich kampaniach poruszać ważnych społecznie tematów. Nie będę ukrywać, że za każdym razem bardzo czekam na kolejne materiały, które wzruszają mnie niezmiennie. Nie każdy ruch marketingowy marki przypada mi jednak do gustu. Wypuszczenie broszek odnoszących się do wojny na Ukrainie uważam za niestosowne. 
Niemniej „Jestem kobietą” polecam obejrzeć każdemu. 

Podsumowanie


Co przygotuje dla nas rok 2023? Zobaczymy. Nie da się jednak ukryć, że bezsprzecznie wchodzimy z wysokiego C. Kampania „Uśmiech proszę” zawiesiła wysoko poprzeczkę. Nie mogę się doczekać przyszłego podsumowania i tego, czym zaskoczy nas Youtube.

Social Media Manager
Kinga Mak