Jak każdy klient i kina wymagają przemyślanego i bardzo i indywidualnego podejścia. Mimo wszystko, nie ma co kłamać, jest to bardzo wdzięczny temat i przyjemny do prowadzenia (nawet jeżeli na co dzień nie jest się fanem filmów). Kluczem do wysokich statystyk jest oczywiście pomysł, szczególnie gdy macie pod skrzydłami kino studyjne, a jako konkurencję wielkie marki typu Cinema City czy Helios. Jak się wyróżnić i przyciągnąć widzów?  

Zacznijmy od rodzaju publikowanych treści 

Nie ma co ukrywać, że nie jest łatwo wyróżnić się na tle konkurencji, szczególnie, że wszystkie kina w Polsce dostają ten sam materiał do promocji. Tutaj zaczyna się praca kreatywna. Z jednej strony należy wybrać materiał angażujący, z drugiej dobrać go pod konkretną platformę. Zupełnie inaczej podjedziemy do Facebooka, Instagrama niż do Tik Toka, przykładowo.  

Facebook 

Dla przykładu weźmiemy Kino Odeon. Zwykłe statyczne zapowiedzi filmów, nie cieszą się aż taką popularnością, co skutkuje jedynie spadkiem statystyk oraz co za tym idzie – sprzedaży. Zauważyliśmy jednak, że nie dotyczy to repertuarów, które publikujemy dwa razy w tygodniu. Tygodniowy (od poniedziałku do czwartku) oraz weekendowy (od piątku do niedzieli). To niesamowite ułatwienie dla naszych klientów, ponieważ mają zestawienia w jednym miejscu. Z resztą, niejednokrotnie o takie prosili i pytali.  

Druga strona to materiały, które dostajemy od dystrybutora. Aby podkreślić, jak ważny jest człowiek w kinie studyjnym oraz promować film, postanowiliśmy połączyć te dwie odnogi, tworząc nasze autorskie memy. Jeden z nich możecie zobaczyć poniżej. Co powiecie na połączenie Kamila (właściciela Odeonu) z naszą Barbie? Liczby mówią same za siebie! 

>> Potrzebujesz pomocy z tekstami? Koniecznie napisz do nas! <<

Instagram 

W tym przypadku najlepiej sprawdzają się rolki i to właśnie nimi zasypujemy nasz kanał. Szczególnie, że premier filmowych nie brakuje, więc i samych zwiastunów. Jeżeli mamy możliwość, urozmaicamy te treści wideo z backstage czy ciekawostkami.  To co może Was zaskoczyć to publikacje personalizowanych rysunków o satyrycznym charakterze. W końcu, kto nie lubi się odrobinę pośmiać?  

Tik Tok 

W tym przypadku chcieliśmy pokazać ekipę, która działa w kinie oraz jak wygląda praca w takim miejscu „od kuchni”. Nagrywamy przygotowania do premier, nowości, wyjazdy czy akcje z naszymi partnerami. A jest tego sporo. Tutaj skupiamy się na naturalności. Bez przesadnego montażu czy idealnego planu. Wykładamy prawdę, jaką ona jest.  

RTM 

Gdzie lepiej je wykorzystać, jak nie tutaj. Mamy wiele możliwości, od Dnia Kina po Dzień Komedii. Do wyboru do koloru. Warto z tej okazji również zorganizować konkurs i poznać opinie widzów o obecnych filmach. Jaki gatunek okaże się numerem jeden? To cenna wiedza, na czym skupić swoje przyszłe działania marketingowe.  

Podsumowanie 

Jak widzicie, kina to bardzo wdzięczny temat, szczególnie gdy praca kreatywna to dla Was chleb powszedni. Oczywiście, aby nie było zbyt kolorowo, konkurencja jest silna, a materiały od dystrybutora takie same, więc trzeba wiele czasu i pomysłów, aby się wyróżnić. To najlepsza droga do sukcesu, wyróżnienia się na tle innych. Kilka pomysłów już ode mnie macie. Powodzenia!   

Social Media Manager
Kinga Mak